polan
03 خرداد 1402 - 22:38

پرداخت ماهانه ۱.۷ میلیارد تومانی بیمه بیکاری در کرمانشاه

کرمانشاه- مدیرکل تامین اجتماعی کرمانشاه از پرداخت ماهانه ۱.۷ میلیارد تومانی بیمه بیکاری در کرمانشاه خبر داد.

به‌گزارش خبرنگار مهر، اسکندر کاکایی بعد از ظهر چهارشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه که در سالن جلسات ساختمان تأمین اجتماعی برگزار شد، اظهار کرد: با توجه به شعار سال جدید این سازمان به منظور رشد تولید و حمایت از کارفرمایان در سال ۱۴۰۲ در نظر دارد که بخشودگی جرایم را در کنار حمایت از بیمه شدگان دنبال کند.

وی افزود: طرح بخشش در جرایم در سال جاری از تاریخ ۳۱ اردیبهشت ماه آغاز شده و تا پایان مرداد ماه ادامه داشته و سازمان تأمین اجتماعی در کنار حمایت از بیمه شدگان خود و با هدف حمایت از کارفرمایان و رشد تولید مشمولان این طرح خواهد بود.

مدیرکل تأمین اجتماعی استان کرمانشاه تصریح کرد: سامانه http://es.tamin.ir به منظور ثبت درخواست و استفاده از طرح بخشودگی جرایم طراحی شده که پس از بررسی‌های لازمه و اعلام نتایج، کارفرمایان طی ۱۰ روز فرصت دارند برای پرداخت یکجا و اقساطی به شعبه‌های تأمین اجتماعی مراجعه کنند.

کاکایی با تاکید بر اینکه بخشودگی جرایم برای گارگاه‌های کوچک و کمتر از ۱۰۰ نیرو لحاظ می‌شود، خاطر نشان کرد: با توجه به اجرای طرح بخشودگی جرایم در نظر گرفته شده که اقساط ۱۲ ماهه ۱۰۰ درصد بخشودگی، اقساط ۱۸ ماهه ۸۵ درصد بخشودگی، اقساط ۲۴ ماهه ۷۵ درصد بخشودگی، اقساط ۳۰ ماهه ۶۰ درصد بخشودگی و اقساط ۳۶ ماهه ۵۰ درصد بخشودگی را شامل می‌شود.

وی ادامه داد: همچنین طرح بخشودگی جرایم تنها برای واحدها و کارگاه‌های فعال قابل اجرا است و سایر کارگاه‌های راکد و ورشکسته نمی‌توانند از این طرح استفاده کنند.

مدیرکل تأمین اجتماعی استان کرمانشاه تاکید کرد: هم اکنون کارفرمایان مجموعاً ۳۵۰ میلیارد تومان به تأمین اجتماعی بدهی دارند.

وی عنوان کرد: به طور میانگین ماهیانه ۳۹۰ میلیارد تومان یه مستمری بگیران استان کرمانشاه پرداخت می‌شود که با افزایش مستمری سال جاری هم اکنون به پرداختی‌ها به ۵۳۰ میلیارد تومان رسیده است که تا پایان اردیبهشت ماه امسال معوقه و بدهی باقی نمانده.


کاکایی با اشاره به اینکه بیمه شدگان اصلی تأمین اجتماعی در سال ۱۴۰۰ از ۲۵۷ هزار نفر به ۲۶۱ هزار نفر در سال ۱۴۰۱ رسیده، بیان کرد: بر همین اساس افزایش چهار هزار نفری به ثبت رسیده که سه هزار نفر از این آنها بیمه شده کارگاه‌ی هستند.

مدیرکل تأمین اجتماعی ادامه کرد: تعداد مستمری بگیران از سال ۱۴۰۰ تا ۱۴۰۱ از ۷۶ هزار نفر به ۸۲ هزار نفر رسیده و همچنین هم اکنون سه هزار و ۶۰۰ نفر در استان کرمانشاه با مجموع یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان بیمه بیکاری در ماه دریافت می‌کنند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1236508